Ginekologia estetyczna

Home / Ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna i rekonstrukcyjna

W Holicare dysponujemy wyjątkowo skutecznym laserem frakcyjnym EdgeOne CO2 firmy Jeisys (szczegółowy opis lasera znajdziesz TUTAJ), który pozwala nam przeprowadzać skomplikowane zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Jeśli więc trapi Ciebie jeden z takich problemów jak nietrzymanie moczu czy rozluźnienie pochwy po porodzie, laser EdgeOne  jest doskonałym rozwiązaniem na te problemy.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Wiele kobiet ma do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, niewiele się do tego przyznaje. Jeśli Ty również doświadczasz objawów ronienia kropli moczu podczas kaszlu, śmiechu, jazdy na rowerze i innych formach wysiłku, pamiętaj, że ten mało komfortowy problem można rozwiązać. Jego przyczyną jest rozluźnienie mięśni dna miednicy i struktur pochwy.

Do kwalifikacji do zabiegu laserowego wymagane jest badanie urodynamiczne.  Jest to badanie, które determinuje, na jaki rodzaj nietrzymania moczu cierpi pacjentka. Nie każdy uda się bowiem wyleczyć przy pomocy lasera, dla niektórych konieczny będzie klasyczny zabieg operacyjny.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem bezbolesnym, który trwa ok 30 min. Wiązka lasera wysyłana jest na tkanki w okolicy cewki moczowej, odbudowując i regenerując je.

Po zabiegu zaleca się noszenie wkładek, gdyż możliwe są surowicze wycieki z pochwy. W ciągu dwóch tygodni od zabiegu nie należy współżyć, używać tamponów oraz korzystać z basenu czy sauny.

Zabieg rozluźnionej pochwy najczęściej po porodzie

Na zespół rozluźnienia pochwy w związku z wiekiem bądź wskutek porodów, cierpi praktycznie połowa kobiet. Rozluźnione przez niedobór estrogenów włókna kolagenowe powodują, że pochwa staje się wiotka, ściany mniej napięte. Śluzówka pochwy staje się krucha, gorzej wydziela śluz, co daje objawy suchości i świądu pochwy oraz prowadzi często do utraty satysfakcji z współżycia seksualnego.

Laserową rewitalizację pochwy wykonuje się przy pomocy specjalnej końcówki  lasera, która działa bezpośrednio na ścianki pochwy, stymulując tkankę i  kolagen do regeneracji. Po bezbolesnym zabiegu pochwa staje się ponownie elastyczna, a błona śluzowa odbudowana.

Po zabiegu zaleca się noszenie wkładek, gdyż możliwe są surowicze wycieki z pochwy. W ciągu dwóch tygodni od zabiegu nie należy współżyć, używać tamponów oraz korzystać z basenu czy sauny.

Zabieg najczęściej należy powtórzyć 1-2 razy w miesięcznych odstępach.

Leczenie suchości i atrofii pochwy

Suchość pochwy, bez względu na przyczyny, objawia się podobnie. Jej sygnałem są zazwyczaj: napięcie i dyskomfort w okolicach intymnych, uczucie swędzenia, ból podczas stosunku, a nawet podczas normalnych zabiegów higienicznych.

Leczenie przebiega w identyczny sposób jak rewitalizacja  rozluźnionej  pochwy po porodzie. Laser, który stymuluje tkankę i włókna kolagenowe do regeneracji, powoduje odbudowanie błony śluzowej, a co za tym idzie reguluje wydzielanie śluzu.

W ten sam sposób pomagamy kobietom przy innych problemach intymnych tj:

  • Leczenie nadmiernego wydzielania śluzu
  • Odmładzanie ścian pochwy, sromu i krocza
  • Rozjaśnianie skóry krocza i sromu

Należy pamiętać, że dla pożądanego efektu zabieg najczęściej trzeba kilkakrotnie powtórzyć.

Cennik wybranych usług

  • Laserowe leczenie nietrzymania moczu – 1500 zł*
  • Leczenie zespołu poluzowanej pochwy po porodzie – 2000 zł*
  • Rozjaśnianie skóry krocza i sromu -1000 zł*

* Podana cena dotyczy jednego zabiegu

Pełen cennik znajdziesz TUTAJ

Nasi Lekarze

Ginekologia estetyczna

Zapytaj specjalistę

Jak możemy Ci pomóc?